Kontakt dla mediów

Account Executive

IFA 2019: Weź głęboki oddech dzięki oczyszczaczom Sharp

IFA 2019: Weź głęboki oddech dzięki oczyszczaczom Sharp

Targi IFA, Berlin, 5 września 2019 r.– Na tegorocznych Targach Elektroniki Użytkowej IFA w Berlinie Sharp prezentuje szeroką gamę wysokiej klasy urządzeń AGD, w tym bogaty wybór kuchenek mikrofalowych oraz całą serię oczyszczaczy powietrza wyposażonych w opatentowaną technologię Plasmacluster Ion.

 

Rosnące skażenie środowiska, wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza, szczególnie w dużych miastach oraz wzrost zachorowań na różnego rodzaju alergie wziewne sprawiają, że konsumenci na całym świecie coraz więcej uwagi poświęcają kwestii oczyszczania powietrza. Według danych niemieckiego instytutu badawczego GfK w 2018 r. globalna sprzedaż oczyszczaczy powietrza wzrosła aż o 8 procent.[1] Dzięki innowacyjnej technologii jonizacji i trójstopniowemu systemowi filtracji oczyszczacze powietrza marki Sharp skutecznie usuwają z powietrza cały szereg „szkodliwych substancji” (*2).

 

Opracowana i opatentowana przez Sharp technologia Plasmacluster-Ion-, w którą wyposażone zostały oczyszczacze tej firmy wzmacnia pozytywne działanie występujących naturalnie w powietrzu jonów. Tysiące uwalnianych do pomieszczenia ujemnych i dodatnich jonów przyłączają się do powierzchni znajdujących się w powietrzu wirusów i innych mikroorganizmów (*2) hamując ich rozwój i unieszkodliwiając je. W ten sposób z powietrza usuniętych zostaje aż do 99% szkodliwych substancji (*2).

 

Oprócz rewolucyjnej technologii Plasmacluster Ion oczyszczacze powietrza marki Sharp wyróżnia trzystopniowy system filtrujący złożony z filtra wstępnego, usuwającego duże drobiny brudu, filtra z aktywnym węglem neutralizującego nieprzyjemne zapachy oraz filtra HEPA (*3), który eliminuje zawieszone w powietrzu cząstki o wielkości nawet do 0,3 mikrona. Co więcej, poszczególne modele oferują szereg dodatkowych inteligentnych funkcji takich jak czujniki temperatury, ruchu i zapachu, lampa UV czy funkcja nawilżania suchego powietrza szczególnie przydatna w okresie grzewczym. Oczyszczacze marki Sharp są ciche, wydajne i energooszczędne, a ponadto doskonale nadają się do stosowania w pomieszczeniach o różnej wielkości - od 21 do 50 m² (*4).

 

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych modeli dostępne są na stronie producenta: www.sharpconsumer.eu

 

Ceny i dostępność

W zależności od modelu oczyszczacze marki Sharp dostępne są w rekomendowanej cenie detalicznej już od 699 złotych.

 

(*2) (Hamuje aktywność zawieszonych w powietrzu zarodników pleśni) ­

Jednostka badawcza: Japan Food Research Laboratories ­

Metoda badawcza: Badanie skuteczności przeprowadzone zgodnie z dobrowolnym standardem Japońskiego Stowarzyszenia Producentów Elektroniki HD-131 w przestrzeni testowej o kubaturze ok. 25 m3. Badana substancja: Jeden rodzaj pleśni przenoszonej drogą powietrzną. Wyniki badań: Zahamowanie aktywności 99% zarodników pleśni w ciągu 49 minut działania modelu Plasmacluster 7000 na najwyższej prędkości nawiewu.

 

(Hamuje aktywność zawieszonych w powietrzu wirusów) ­

Jednostka badawcza: Instytut Pasteura w Ho Chi Minh, Wietnam

Metoda badawcza: Badanie skuteczności przeprowadzone zgodnie z dobrowolnym standardem Japońskiego Stowarzyszenia Producentów Elektroniki (JEM1467) w przestrzeni testowej o kubaturze ok. 25 m3. Badana substancja: Jeden typ wirusa przenoszonego drogą powietrzną.

Wyniki badań: Zahamowanie rozwoju 99% wirusów w ciągu 18 minut działania modelu Plasmacluster 7000 na najwyższej prędkości nawiewu.

 

(Hamuje aktywność zawieszonych w powietrzu bakterii) ­

Jednostka badawcza: Japan Food Research Laboratories

Metoda badawcza: Badanie skuteczności przeprowadzone zgodnie z dobrowolnym standardem Japońskiego Stowarzyszenia Producentów Elektroniki (HD-131) w przestrzeni testowej o kubaturze ok. 25 m3. Badana substancja: Jeden rodzaj bakterii przenoszonych drogą powietrzną.

Wyniki badań: Zahamowanie rozwoju 99% bakterii przenoszonych drogą powietrzną w ciągu 51 minut działania modelu Plasmacluster 7000 na najwyższej prędkości nawiewu.

 

(Hamuje aktywność zawieszonych w powietrzu alergenów) ­

Jednostka badawcza: ITEA Inc.

Metoda badawcza: Pomiar stężenia alergenów (martwych roztoczy i odchodów roztoczy) uwolnionych do przestrzeni testowej o kubaturze ok. 25 m3 metodą ELISA.

Wyniki badań: Zahamowanie aktywności 99% alergenów w ciągu 51 minut działania modelu Plasmacluster 7000 na najwyższej prędkości nawiewu.

 

(*3) HEPA zapewnia poziom ochrony określony standardem Japońskiego Stowarzyszenia Producentów Elektroniki JEM1467. Filtr usuwa ponad 99.97% cząstek wielkości do 0,3 mikrona.

 

(*4) Zalecana powierzchnia: Obliczona zgodnie z standardem Japońskiego Stowarzyszenia Producentów Elektroniki, JEM1467.

 

[1] GfK: Elektrokleingeräte: Komfort, Gesundheit und Vernetzung im Trend (2018)

https://www.gfk.com/de/insights/press-release/elektrokleingeraete-komfort-gesundheit-und-vernetzung-im-trend/O Sharp

Sharp Corporation to globalny dostawca innowacyjnych produktów i technologii, które odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości elektroniki. Wizją firmy Sharp jest “zmienianie świata poprzez technologie 8K i AIoT”. Technologia 8K tworzy obrazy, które ukazują świat poza naszą codzienną rzeczywistością, pozwalając odkrywać nowe, fascynujące rzeczy. AIoT łączy ludzi i społeczności, korzystając ze sztucznej inteligencji i internetu rzeczy. Firma Sharp jest źródłem wielu innowacji. Opierając się na technologiach, konsekwentnie rewolucjonizuje świat. Sharp Corporation to globalna firma, która zatrudnia 52 548 pracowników (stan na 30 czerwca 2018 roku) i notuje 2,43 milionów jenów skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży za rok fiskalny kończący się 31 marca 2018 roku.

Więcej informacji na stronie: www.sharpconsumer.eu