WÓDKA ORKISZ Z NAGRODĄ W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE

WÓDKA ORKISZ Z NAGRODĄ W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE

Wódka Orkisz, wytwarzana w procesie powolnej destylacji z jednego z najcenniejszych surowców na świecie – pradawnej pszenicy orkisz, została wyróżniona w międzynarodowym konkursie World Vodka Awards, zdobywając nagrodę w kategorii Najlepsza Polska Wódka z odmian zbóż.

 

World Vodka Awards to międzynarodowy konkurs, który promuje i nagradza najlepsze wódki na świecie. Marka Orkisz została wysoko oceniona przez sędziów, którzy określili ją jako „świeżą, delikatnie kremową, z wyraźną nutą pieprzu na podniebieniu”, zdobywając nagrodę w kategorii World’s Best Varietal Vodka. To kolejny konkurs, w którym międzynarodowe jury doceniło wyjątkowość i najwyższą, królewską jakość wódki Orkisz. Jej unikalność i wielowymiarowy smak zostały nagrodzone już m.in. w Stanach Zjednoczonych, gdzie marka zdobyła Złoty Medal na Światowym Konkursie Alkoholi w San Francisco, jako jeden spośród 700 kandydatów z 52 krajów.

Orkisz to trunek z segmentu ultrapremium, który powstaje w niewielkich ilościach w procesie powolnej destylacji. Wyróżnia się wyrafinowanym, subtelnym smakiem, a swoją wyjątkowość zawdzięcza składnikowi, z którego powstaje – prapszenicy orkisz. Wódka Orkisz serwowana w temperaturze pokojowej najlepiej oddaje swój charakter i właściwości smakowe.

Niezwykła tradycja wódki Orkisz kryje się nie tylko w doskonałym smaku, jej historię możemy odczytać też z trzech, złotych piktogramów, które zostały nadrukowane na eleganckiej, smukłej butelce. Korona symbolizuje wysoką jakość i królewski charakter, kłos to nawiązanie do natury oraz synonim urodzaju natomiast góry to miejsce pochodzenia tego wyjątkowego zboża, uprawianego z dala od cywilizacji.***

O Stock Polska

Jesteśmy jednym z wiodących producentów wódek czystych i alkoholi smakowych, drugim największym producentem alkoholu w Polsce. Nasze flagowe marki, takie jak Żołądkowa Gorzka od lat zajmują czołowe pozycje w swoich kategoriach i są doceniane nie tylko przez polskich konsumentów, ale również nagradzane w licznych prestiżowych, międzynarodowych konkursach. Nasza firma stanowi ważną część międzynarodowej grupy Stock Spirits Group. Specjalność Stock Polska to zarówno alkohole smakowe: Żołądkowa Gorzka, Lubelska, Saska oraz dynamicznie rozwijany portfel wódek czystych, w którym znajdują się Żołądkowa de Luxe, Stock Prestige, Amundsen, Orkisz, a także wódki Żubr i 1906.