Pierwszy na świecie turniej barmański w technologii VR zainaugurowany w Gdańsku!

SPBVRL-14.jpg

Pierwszy na świecie turniej barmański w technologii VR zainaugurowany w Gdańsku!

W Polsce odbywa się właśnie turniej barmański rozgrywany ... w wirtualnej rzeczywistości! Projekt Stock Prestige Bartender VR League to pierwsze na świecie przedsięwzięcie dla barmanów amatorów i profesjonalistów, które pozwala uczestnikom „zanurzyć się” w wirtualnym barze przygotowując konkursowe drinki. 3 października w Gdańsku o atrakcyjne nagrody rywalizowało ze sobą kilkunastu barmanów. Wyłoniono 3 zwycięzców, a laureat 1 miejsca już wkrótce weźmie udział w finale Stock Prestige Bartender VR League w Warszawie.

Rywalizacja na Pomorzu

W całym cyklu bierze udział 32 najlepszych barmanów, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. W Gdańsku w Starym Maneżu odbył się pierwszy turniej pierwszej edycji „Stock Prestige Bartender VR League”. Połączenie VR i aplikacji „Bartender VR League” pozwoliło uczestnikom przenieść się do w pełni wyposażonego, wirtualnego baru, gdzie mogli przygotowywać drinki. Kluczem do sukcesu i wygranej była przede wszystkim sprawność oraz szybkość w realizacji konkursowych receptur.

Gratulujemy zwycięzcom turnieju w Gdańsku:

  • 1 miejsce i awans do Wielkiego Finału: Mark Rybak
  • 2 miejsce: Michał Kobylański
  • 3 miejsce: Patryk Żmuda Trzebiatowski

Wielki Finał odbędzie się 17 października w Warszawie i zmierzą się z nim laureaci rozgrywek w Gdańsku, Krakowie oraz Warszawie. Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody tj. Laptopy VR Ready czy zestawy wirtualnej rzeczywistości.

Stock Prestige Bartender VR League

Aplikacja Bartender VR League zainspirowana grą barmańską „Bartender VR Simulator” została opracowana przez firmę VR Factory we współpracy
z sześciokrotnym mistrzem świata barmanów, Tomaszem Małkiem.  Projekt ten został nagrodzony w tym roku na największej konferencji branżowej Game Developers Conference w San Francisco jako jedna z najbardziej innowacyjnych na świecie aplikacji wirtualnej rzeczywistości
w kategorii „Trening – Edukacja”.

Więcej szczegółów na temat Stock Prestige Bartender VR League można znaleźć na stronie www.spbvrl.pl.***

O Stock Polska

Jesteśmy jednym z wiodących producentów wódek czystych i alkoholi smakowych, drugim największym producentem alkoholu w Polsce. Nasze flagowe marki, takie jak Żołądkowa Gorzka od lat zajmują czołowe pozycje w swoich kategoriach i są doceniane nie tylko przez polskich konsumentów, ale również nagradzane w licznych prestiżowych, międzynarodowych konkursach. Nasza firma stanowi ważną część międzynarodowej grupy Stock Spirits Group. Specjalność Stock Polska to zarówno alkohole smakowe: Żołądkowa Gorzka, Lubelska, Saska oraz dynamicznie rozwijany portfel wódek czystych, w którym znajdują się Żołądkowa de Luxe, Stock Prestige, Amundsen, Orkisz, a także wódki Żubr i 1906.