Foodpairing Saskiej na lato 2018

Foodpairing Saskiej na lato 2018

Lato to prawdziwa eksplozja świeżych warzyw i owoców. Wtedy szczególnie rozkoszujemy się smakiem wiśni, jeżyn czy pomidorów. Urodzaj tej pory roku pozwala puścić wodzę fantazji w przygotowywaniu potraw, których smaki coraz częściej są podkręcane w myśl idei foodpairingu. W nowatorskich połączeniach kulinarnych wyśmienicie sprawdzają się także alkohole kolorowe i czyste. Sprawdź zatem propozycje Saskiej na lato 2018!


Jeżyny, maliny, morele

Saska Czarny Bez ma intensywny i charakterystyczny zapach bzu, połączony z dominującymi aromatami dojrzałych kwiatów. W jej smaku wyczuwalny jest słodki aromat czarnego bzu, ale także porzeczki i jeżyny, z dodatkowym migdałowo-waniliowym finiszem. Sprawdzi się jako aperitif, a także uzupełni smak koktajli i spritzerów.

Gruszki, grzyby i jagnięcina

Saska Dębowa ma w smaku wyczuwalny aromat dębu z cytrusowym wykończeniem. Jest bardzo delikatna. Jej niepowtarzalne walory uzyskiwane są za sprawą wyciągu z dębu amerykańskiego. Pasuje do dań głównych, szczególnie do jagnięciny.

Seler, jabłka i chrzan

Saska Pigwa ma idealnie kwaskowy aromat oraz słodki sok z dojrzałych owoców, który z pewnością przypadnie do gustu fanom pigwy. Dopełnieniem smaku będzie jabłko oraz śliwka. Ten trunek zachęca do degustacji intensywnym zapachem. Jest doskonały do dań mięsnych takich jak drób czy cielęcina, a także do ryb gotowanych i grillowanych. Szczególnie w towarzystwie jabłek, selera i świeżego chrzanu.

Czarne porzeczki, wiśnie

Saska Kawa z Nutą Brandy to obowiązkowa pozycja dla wielbicieli czarnej kawy. Wyczuwalny aromat palonych ziaren i słodycz karmelu bardzo przyjemnie wypełni kubki smakowe. Kawa dopełniona wzmocnioną brandy zapewnia ciekawy finisz degustacyjny. Trunek smakowy o kolorze bursztynowo-burgundowym i konsystencji przypominającej armaniak z widocznymi wąsami na szkle. Wyśmienita do deserów, koktajli, kremów oraz dodatek do kaw i herbat (zarówno zimnych, jak i gorących).


Publikacja dostępna również w formacie: doc


***

O Stock Polska

Jesteśmy jednym z wiodących producentów wódek czystych i alkoholi smakowych, drugim największym producentem alkoholu w Polsce. Nasze flagowe marki, takie jak Żołądkowa Gorzka od lat zajmują czołowe pozycje w swoich kategoriach i są doceniane nie tylko przez polskich konsumentów, ale również nagradzane w licznych prestiżowych, międzynarodowych konkursach. Nasza firma stanowi ważną część międzynarodowej grupy Stock Spirits Group. Specjalność Stock Polska to zarówno alkohole smakowe: Żołądkowa Gorzka, Lubelska, Saska oraz dynamicznie rozwijany portfel wódek czystych, w którym znajdują się Żołądkowa de Luxe, Stock Prestige, Amundsen, Orkisz, a także wódki Żubr i 1906.