Kontakt dla mediów

Junior Communication Manager

Emilia Maj

Saska triumfuje na podium Pereł Rynku FMCG 2018

perla fmcg 2018_gold.png

Saska triumfuje na podium Pereł Rynku FMCG 2018

Perły Rynku FMCG 2018 już rozdane! Dwa produkty marki Saska należącej do Stock Polska uplasowały się na podium tegorocznej edycji badania. Saska Wiśnia z Nutą Rumu zajęła I miejsce w kategorii wódki czyste i smakowe, zdobywając nagrodę Perła Rynku FMCG 2018 – ZŁOTO, zaś Saska Pigwa zajęła miejsce II zdobywając odpowiednio SREBRO w tej samej kategorii. Celem przyświecającym całej akcji było wyłonienie najlepszych innowacji roku w branży FMCG.


Nagroda dla najlepiej rokujących

Badanie „Perły Rynku FMCG” jest organizowane przez „Wiadomości Handlowe” i „Wiadomości Kosmetyczne” od 2006 roku i jest największym tego typu projektem na rynku. W tym plebiscycie branżowym, rok rocznie bierze udział ponad czterysta nowych produktów, w różnych kategoriach spożywczych i chemicznych, a na podium trafiają te najlepiej rokujące. Wyboru dokonuje jury składające się z przedstawicieli największych spożywczych sieci handlowych. W tegorocznej edycji zwycięskie I i II miejsce zajęły produkty marki Saska – Saska Wiśnia z Nutą Rumu i Saska Pigwa.

- Bardzo dziękujemy za wyróżnienie naszej marki. Jesteśmy świadomi, że w Saskiej drzemie ogromny potencjał, a docenienie tego przez ludzi z branży jest potwierdzeniem słuszności naszych działań. To również zachęta do tego, aby dalej pracować nad rozwojem marki i poszerzać portfolio jej produktów. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, którym nas obdarzono - i to podwójnie – mówi Mateusz Banach, Brand Manager marki Saska.

Warto utrzymywać standardy

Obie wersje nagrodzonej Saskiej są wyjątkowymi kompozycjami. Cechują je ciekawe aromaty uzyskane dzięki odpowiednio dobranym składnikom i jakość oparta na wielowiekowej tradycji. Potencjał sprzedażowy, wysoka jakość i standardy to również kwestie, na które jury zwraca uwagę przy wyborze zwycięzców. Organizatorzy wspierają brandy, które prezentują właśnie takie wartości.


Publikacja dostępna również w formacie: doc


***

O Stock Polska

Jesteśmy jednym z wiodących producentów wódek czystych i alkoholi smakowych, drugim największym producentem alkoholu w Polsce. Nasze flagowe marki, takie jak Żołądkowa Gorzka od lat zajmują czołowe pozycje w swoich kategoriach i są doceniane nie tylko przez polskich konsumentów, ale również nagradzane w licznych prestiżowych, międzynarodowych konkursach. Nasza firma stanowi ważną część międzynarodowej grupy Stock Spirits Group. Specjalność Stock Polska to zarówno alkohole smakowe: Żołądkowa Gorzka, Lubelska, Saska oraz dynamicznie rozwijany portfel wódek czystych, w którym znajdują się Żołądkowa de Luxe, Stock Prestige, Amundsen, Orkisz, a także wódki Żubr i 1906.