Kontakt dla mediów

Junior Communication Manager

Emilia Maj

Jak spędzić Międzynarodowy Dzień Cytrynówki?

Cytrynowe_drinki_na_wieczor__CYTRYNY_-_TRZY_Lubelska.png

Jak spędzić Międzynarodowy Dzień Cytrynówki?

31 maja należy zaznaczyć w kalendarzu kolorem cytrynowym. Tego dnia obchodzimy bowiem aromatyczne święto – Międzynarodowy Dzień Cytrynówki. Czy Polacy celebrują to wydarzenie? Oto kilka pomysłów na to jak spędzić ten dzień w naszym kraju. Sprawdźmy!


Polacy coraz chętniej zaglądają do kalendarza świąt nietypowych. Okazuje się, że powodów do świętowania, pozdrawiania i składania życzeń coraz częściej dostarczają takie dni jak np. Światowy Dzień Czekolady, Dzień Kota czy Dzień Cytrynówki. Ten ostatni przypada na koniec maja rozpoczynając tym samym niemalże długi weekend. To międzynarodowe święto ma już sporo fanów w Polsce, można więc przypuszczać, że będzie licznie obchodzone i w tym roku. A oto kilka propozycji od marki Lubelska, która ze swoją pierwszą Cytrynówką na rynku podpowiada jak ciekawie spędzić ten dzień ze znajomymi.

Spacer wśród drzew cytrusowych

Zaplanujmy wspólne wyjście do pobliskiej Palmiarni lub Ogrodu Botanicznego, aby choć chwilę poobcować z roślinami o naturze egzotycznej. To doskonała okazja na przyjemny spacer z bliskimi oraz możliwość poznania drzew cytrynowych bliżej. Z ciekawostek: drzewa cytrynowe kwitną nieprzerwanie przez cały rok i potrafią osiągać nawet do 10 m wysokości!

Egzotyczny obiad ze znajomymi

Jeśli już zaczniemy ten dzień egzotycznie warto rozejrzeć się także za nietypowym posiłkiem. Obiad inspirowany sycylijską kuchnią na bazie cytrusów? Czemu nie! Sycylijczycy mają tyle odmian cytryny co my jabłek, tak więc bogactwo smaków i kolorów mamy gwarantowane!

Cytrynowe drinki na wieczór

Nic tak nie zwieńczy dnia spod znaku cytryny jak dobry drink na bazie tych owoców. Zaprośmy znajomych na wspólną posiadówkę przy kolorowych trunkach o smaku prawdziwych cytrusów. Prosta i szybka w przygotowaniu będzie LUBELSKA TURBOLEMONIADA. Wystarczy do szklaki wlać ok. 50 ml Lubelskiej Cytrynówki i dopełnić lemoniadą ze świeżo wyciśniętych cytryn (ok. 250 ml).  Bardziej wymagającym z pewnością przypadnie do gustu iście cytrusowy drink pod nazwą CYTRYNY TRZY. Składa się on z dużej ilości plasterków cytryny, pomarańczy, limonki oraz wody gazowanej. Zaś głębię tej cytrusowej kompozycji dopełnią listki mięty i ok. 100 ml. Lubelskiej Cytrynówki! Podajemy w wersji schłodzonej z drobno pokruszonym lodem.


Publikacja dostępna również w formacie: doc


***

Lubelska

W 2009 r. Cytrynówka była najbardziej oczekiwanym przez konsumentów smakiem w rodzinie Lubelskich (Millward Brown SMG/KRC). Dziś, jest już z nami od 9 lat! Odkąd zagościła na półkach, niezmiennie stanowi doskonały wybór dla poszukiwaczy ekstremalnie cytrynowego smaku i zdumiewającej świeżości. Spróbuj i przekonaj się jak Lubelska Cytrynówka orzeźwia swoim wyjątkowym smakiem. Pij ją na lodzie, w shotach lub wykorzystaj jako podstawę drinków.